На 29.05.2026 г. от 10:55 часа ще се проведе открит урок на тема „Мисия: Сърце“. Събитието е част от публичните събития по откриването на модерния училищен STEM център, изграден в изпълнение на Договор № BG-RRP-1.015-1344 „Изграждане на училищна STEM среда във ФЕГ „Антоан дьо Сент-Екзюпери“, гр. Пловдив“ по процедура за предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост BG-RRP-1 .015 „Училищна STEM среда“ и ще се състои в изцяло обновения и високотехнологичен кабинет по природни науки.
По време на урока учениците ще влязат в ролята на млади изследователи, за да изследват тайните на човешкото сърце. Чрез съчетаване на биология, технологии и практически занимания, те ще демонстрират възможностите на новата STEM среда.

