На 29.05.2026 г., в лабораторията по „Природни науки“ на новооткрития STEM център, се проведе вълнуващо и иновативно събитие. По този специален повод учениците от профилирана подготовка по биология и здравно образование в 11. клас, под ръководството на своите преподаватели Мари Фурнаджиян и Цветомира Симеонова, проведоха открит интерактивен STEM урок на тема „Мисия: Сърце“.

В рамките на 80 минути бъдещите млади изследователи демонстрираха как модерните технологии и биологията се сливат, за да разкрият тайните на човешкото сърце и да дадат ценни насоки за неговото здраве. Гостите на събитието имаха възможността да наблюдават работата на учениците, разпределени в четири специализирани екипа.
С този открит урок нашите единадесетокласници доказаха, че новият ни STEM център, финансиран по процедура BG-RRP-1.015 „УЧИЛИЩНА STEM СРЕДА“, е място за вдъхновение, практически умения и модерно образование, което подготвя учениците за предизвикателствата на реалния свят.



