Френска езикова гимназия "Антоан дьо Сент-Екзюпери"

Превенция в действие

Мъж говори пред ученици в голяма зала

В съвременния свят ранната превенция и информираността са най-мощните инструменти в борбата срещу зависимостите. Образованието не се ограничава само до учебните предмети – негова основна мисия е да предпазва, насочва и изгражда силни, отговорни личности.

Френската езикова гимназия остава дълбоко ангажирана с тази кауза. За нас сигурността, здравето и благополучието на нашите ученици са абсолютен приоритет. Водени от това, ние регулярно организираме инициативи, които да дадат на младите хора реални знания и практически умения за справяне с рисковете на днешния ден.

На 27 май в гимназията се проведе изключително важна и интересна лекция. Нашите гости от Агенция „Митници“ ни запознаха отблизо с тежките последици от употребата на различни видове наркотични вещества. Срещата имаше и силно практическа насоченост – учениците научиха какви са рисковете от скрито и недоброволно упояване, как да разпознават опасните ситуации и какви са ефективните начини да се предпазят.

Най-вълнуващата част от събитието беше практическата демонстрация. На гости ни беше Гари – едно от едва 14-те специално обучени кучета за откриване на наркотици в България. Пред погледите на развълнуваната публика беше разиграна реална акция по откриване на наркотични вещества, в която четириногият полицай се справи безупречно. В края на демонстрацията Гари получи заслужени аплодисменти, много внимание, галене и, разбира се, лакомства за добре свършената работа!

Митничарско куче претърсва куфари  в училищен двор

Тази инициатива е част от голямата кампания, чието послание е събрано в силното и категорично мото #не сте сами. С него искаме да напомним на всеки един ученик, че в лицето на своите учители, съученици и специалисти винаги има подкрепа, разбиране и протегната ръка. Никой не трябва да извървява трудните пътища сам или да се страхува да потърси помощ. Силата ни е в общността и в споделената отговорност да се пазим взаимно.

Гривни с надпис #НеСтеСами

Благодарим на гостите за ценните уроци и на нашите ученици за сериозното отношение и активната позиция! Оставаме будни, информирани и подготвени.

Група ученици в училищен двор

 

Facebook
Twitter
Email

Сподели:

Facebook
Twitter
Email

Свързани публикации